fbpx
Anasayfa Genel Bilgiler ve Kurallar

Genel Bilgiler ve Kurallar

 1. 18 yaş üzeri herkes tura katılabilir. 11 yaş üzeri ve 18 yaşından küçük katılımcılarımız ailelerinin imzalayacağı ek muvafakatnâme ile tura katılabilirler. Ek muvafakatname akreditasyon masalarından veya www.kadinlarcicekaciyor.comadresinde Genel Bilgiler sekmesi, Muvafakatname başlığından temin edilebilir.
 2. Herhangi bir sağlık sorunu olan katılımcıların bu konu ile ilgili bilgiyi kayıt formunda bildirmeleri gerekmektedir. Aksi halde sorumluluk kabul edilmeyecektir.
 3. Kayıt iptali durumunda katılım bedeli iadesi yoktur.
 4. Başvuru yapan katılımcılarımızın 7 Eylül tarihinde Kövez Konaklama alanındaki akreditasyon masalarından plaka numaralarını teslim almaları ve muvafakatname imzalamaları gerekmektedir.
 5. Tur boyu sorumluluk katılımcıya aittir. Organizatör ve sponsorlar her türlü mesuliyetten muaftır.
 6. Katılımcılar, parkurları, yükseklik eğrilerini ve tura ilişkin detayları inceleyerek yeterli bisiklet sürüş becerisine ve kondisyona sahip olduğuna dair muvafakatname imzalayacaktır.
 7. Organizasyon, festival güvenliği ve huzurunu engellediğini düşündüğü veya gerekli gördüğü takdirde katılımcıyı etkinlik alanından uzaklaştırabilir ve bir ücret iadesi yapmaz.
 8. Tur öncesinde ve süresince sigara, alkol vb. zararlı maddelerin kullanımı yasaktır.
 9. Katılımcıların hem Kövez – Çaltepe hem de Kövez – Beşkonak etapları için yayınlanan programa ve başlama saatine uymaları gerekmektedir.
 10. Katılımcı sağlığı herşeyden önemlidir. Tur esnasında görevli sağlık personeli tarafından durumu sakıncalı görülen katılımcıların tura devam etmesine izin verilmez.
 11. Bisiklet parkurları YOL BİSİKLETİNE UYGUNDUR.
 12. I.W.A.B 3. Uluslararası Antalya Turizm ve Bisiklet Festivali’ne kayıt yaptırmış  olan katılımcıların, destekleyici firmaların eşantiyon olarak dağıttığı tişört, balon, bayrak vb. görseller dışında Türkiye Cumhuriyeti yasaları tarafından suç olarak kabul edilebilecek herhangi bir markayı, derneği, örgütü, oluşumu temsil edecek tarzda görselleri, tur öncesinde, tur esnasında veya sonrasında teşhir etmeleri kesinlikle yasaktır.
 13. Turda çekilen tüm fotoğraflar ve diğer görüntülerin hakları organizasyona aittir. Katılımcılar söz konusu fotoğraf ve görüntülerin yayınlanması halinde herhangi bir hak talep edemez.
 14. Son kayıt tarihi 03 Eylül 2018’dir.
 1. 18 yaş üzeri herkes tura katılabilir. 11 yaş üzeri ve 18 yaşından küçük katılımcılarımız ailelerinin imzalayacağı ek muvafakatnâme ile tura katılabilirler. Ek muvafakatname akreditasyon masalarından veya  www.kadinlarcicekaciyor.com adresindeki Genel Bilgiler sekmesi, Muvafakatname başlığından temin edilebilir.
 2. Herhangi bir sağlık sorunu olan katılımcıların bu konu ile ilgili bilgiyi kayıt formunda bildirmeleri gerekmektedir. Aksi halde sorumluluk kabul edilmeyecektir.
 3. Kask kullanılması zorunludur.
 4. Turun başında öncü, sonunda artçı ve grubun sol yan veya sağ yan tarafında (yol durumuna göre) yancılar bulunmaktadır. Öncü geçilemez, artçının arkasında kalınamaz. Yancılar grubun düzen içinde devam etmesini sağlar ve olası problemleri Öncüye ve Artçıya bildirir. Devam edemeyecek veya çok geride kalan katılımcılar süpürge araçlarına alınır. Katılımcıların Öncü, Yancı ve Artçılar tarafından yapılan uyarıları dikkate almaları zorunludur.
 5. Aksi belirtilmediği sürece çift sıra yol alınır.
 6. Öndeki bisiklet ile en az bir bisiklet boyu mesafe bırakılır, rampa inişlerinde bu mesafe arttırılarak takip mesafesi korunmalıdır.
 7. Mecbur kalınmadıkça, öndeki bisiklet geçilmez. Geçmek durumunda kalınılarsa‘’SOLDAYIM’’şeklinde sesli uyarı yapılır.  Sağdan geçiş kesinlikle yasaktır.
 8. Ani duruşlar ve ani dönüşler yapılamaz. Durmak icap ettiğinde sesli olarak ‘’DURUYORUM’’şeklinde arkadakiler uyarılır.
 9. Görevli ekibin (yancıların, öncü ve artçı bisikletlilerin) uyarılarına dikkat edilmelidir.
 10. Su molalarında ve uzun molalarda duruş süresi ve hareket saati ilan edilecektir. Katılımcı bu ilan edilen saatlere uymakla yükümlüdür ve gecikmeye sebebiyet vermemelidir.
 11. Çevreyi ve diğer katılımcıları rahatsız edici davranışlarda bulunulmaması konusunda özenli davranılmalıdır.
 12. Yolda görülebilecek olası aksilikler (cam kırığı, çukur, kasis, rögar kapakları gibi vb) arkadan gelenlere yüksek sesle iletilmelidir.
 13. Bisiklet hareket halinde iken; telefon kullanılması, müzik dinlenmesi vb dikkat dağıtıcı teknoloji kullanımı yasaktır.
 14. Tehlikeli ve rahatsız edici bisiklet kullanımı yasaktır.
 15. Motorlu taşıtlara tutunmak yasaktır.
 16. Yokuşta arkada kalanları veya yavaş tırmananları itmek veya çekmek tehlikelidir. Bu nedenle kesinlikle yasaktır. Dilerse katılımcı süpürücü araçlarını kullanabilir.
 17. Bisiklet üzerinden düşüp, kazaya veya karmaşaya sebep olabilecek aksesuar ve eşya taşımak yasaktır.
 18. Bisiklet üzerine takılan her türlü aksesuar, çocuk koltuğu, römork vs ekipmanların güvenliğinden katılımcı sorumludur.
 19. Katılımcı sağlığı her şeyden önemlidir. Tur esnasında görevli sağlık personeli tarafından durumu sakıncalı görülen katılımcıların tura devam etmesine izin verilmez.

 

 1. Katılımcıların eldiven kullanması, yedek iç lastik, yama seti ve kilit bulundurmaları tavsiye edilir. Bisikletlerin bakımları yapılmış olması gerekmektedir.
 1. 07 Eylül 2018 tarihinde Köprülü Kanyon Kövez Konaklama Alanı’ndaki AKREDİTASYON VE KAYIT MASASI’ndakitli katılımcılar kitlerini, kitsiz katılımcılar ise bisiklet plaka numaralarını ve bilgilendirme broşürlerini alıp, akreditasyon işlemini gerçekleştirebilirAkreditasyon işlemini gerçekleştirmemiş katılımcı tura katılamaz.

I.W.A.B 3. Uluslararası Antalya Bisiklet Festivali etkinliğimiz kapsamında,7 Eylül ve 8 Eylül  geceleri için çadır kamp alanımız Köprülü Kanyon, Gaziler’deki  Kövez Yerleşkesi olarak belirlenmiştir. Bisikletli turlar bu kamp alanından başlayacak ve burada bitecektir.Katılımcılar kendi çadır ve ekipmanları ile bu alandawww.kadinlarcicekaciyor.com adresinden belirtilen konaklama şartları ve paketleri dahilinde sağlayabilirler. Çadır alanından faydalanacak katılımcıların rezervasyon yapması gerekmektedir.

Rezervasyon için websitemizde KONAKLAMA sekmesinden rezervasyon oluşturabilir veya iwab@kadinlarcicekaciyor.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

1 – Yerleşke içerisinde kamp alanı için ayrı WC ve duş imkanı bulunmaktadır.
2 – Çadır kurulumu için belirlenmiş alan Kövez içerisindeki geniş alandır. Kendi güvenliğiniz için Konaklama merkezine yakın kamp kurmanız tavsiye edilir.
3 – Çadır alanından maksimum katılımcının faydalanıp, katılımcıların mağduriyet yaşamaması için çadır kurulumlarının belirlenen alanlara sırası ile ve düzenli bir şekilde yapılması tüm katılımcılarımızın gece konaklamasını gerçekleştirebilmesi için elzem önem taşımaktadır.
4 – Katılımcıların çadırlarını işaretlenmiş, güvenlik şeridi ile çevrilmiş alanın içine kurması gerekmektedir. Belirlenen ara yollar acil durumlarda arka taraflardaki çadırlara ve katılımcıların kamp alanınına giriş-çıkış yaparken kullanması için ayrılmıştır.
5 – Alana bu ayrılmış kısımdan giriş – çıkış yapılması hem katılımcıların konforu hem de çadırların güvenliği için gereklidir.
6 – Katılımcılar alana araçları ile ulaşacak ise kamp alanının yanındaki otoparkı araçları için kullanabilirler.
7 – Katılımcıların sabah 08:30 ’da start alanında olacak şekilde planlamalarını yapmaları ve sabah olabildiğince alanı toplu bırakmaları gerekmektedir.
8 – Çadır alanı sadece 07 Eylül ve 08 Eylül geceleri için konaklamaya açıktır.

Festival kapsamında belirlenen kamp alanı KÖVEZ KAMP ALANI içerisinde yer almaktadır. Kamp alanında alanın sahibi olan kurumun kuralları geçerlidir.
Bu nedenle KAMP ALANI genelinde geçerli kuralların yanında yerleşkeye özel dikkat edilmesi gereken hususlar da vardır.

1 – Çevre temizliğine ve kamp alanında bulunan diğer kişilere rahatsızlık vermemeye özen gösterilmesi gereklidir.
2 – Kamp ateşi yakmak çevre güvenliği adına risk içerdiği için yasaktır.
3 – Yerleşke içerisinde yer alan restaurant ücreti karşılığı kahvaltı ve yiyecek hizmeti vermektedir.
4 – Çadır alanı ve yerleşke içerisinde çöp toplama alanları vardır ve çevre temizliği hepimizin sorumluluğudur, azami dikkatin gösterilmesi gereklidir.
5 – Alışveriş olanakları yerleşkenin bulunduğu yer itibariyle kısıtlıdır, lütfen gerekli malzemeleriniz için çadır alanına gelmeden önleminizi alınız.

Tüm katılımcılarımızın, festival alanındaki akreditasyon masalarımızda aşağıda örneği bulunan muvafakatnameyi imzalaması rica olunur.

I.W.A.B 3. ULUSLARARASI ANTALYA TURİZM VE BİSİKLET FESTİVALİ KATILIMCI MUVAFAKATNAMESİ

Aşağıda imzası bulunan ben, kendi adıma, varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına, I.W.A.B 3. ULUSLARARASI ANTALYA TURİZM VE BİSİKLET FESTİVALİ öncesinde, sırasında ve sonrasındaki aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir sakatlık, kayıp ve hasar durumlarında; organizatörlerin, organizasyonda görevli kişilerin, sponsorların, organizasyon temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu ;

Bisiklet sürüşüne katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelimin olmadığını, bu bisiklet sürüşü için fiziksel olarak yeterli olduğumu;

Şahsıma ait her türlü fotoğraf, film ve kaydın, reklam dahil tümünün yasal amaçlı kullanımlarına ve bu formla verdiğim kişisel bilgilerimin kampanya, avantaj, ürün, hizmet tanıtımları, reklam ve pazarlama amaçlı muhafaza edilmesine, işbirliği içerisinde olunan kurumlarla paylaşılmasına ve SMS, internet, mektup, telefon vb. kanallardan bana erişilmesine izin veriyorum.

Etkinlik Adı :  I.W.A.B 3. ULUSLARARASI ANTALYA TURİZM VE BİSİKLET FESTİVALİ  

Etkinlik Tarihi : 07 – 08 – 09 EYLÜL 2018

Adı Soyadı  :

T.C. Kimlik No. :

İmza   :